(kg) tuku

(cm) pas

(cm) hýždě

(cm) stehno

Já, mladý chlap, člověk, který sportuje, je aktivní…pak příjde rodina, děti, kariera a absolutní změna životního stylu. Důsledek – nadváha a sní spojené zdravotní komplikace, bolavé klouby, zvýšená hladina cukru a cholesterolu. Nemluvě o estetické stránce zevnějšku: „ Jsem ženatý, tak na co být krásný“ !
Stop!!!! Pár minut na internetu a měl jsem jasno. Po domluvě přišla první schůzka u paní Míši. Samozřejmě jsem čekal plné stránky zakázaných pochutin a pamlsků. Je konec mejdanů , bučíčků, klobásek….. Pivo, slivovička, smažené brambůrky – sbohem. Zákazy se však nekonají. Je jen doporučení. Po analýze klienta přišly na míru šité rady a návrhy. Byla to spíš kniha rad, ale přečíst jí nebyl problém. Pravideln&aacu te;, pravidelná, pravidelná strava. A jisté doporučené potraviny ráno, dopoledne, k obědu, odpoledne i večer. Měl jsem pocit, že jím pořád a na záda si musím nainstalovat camel bag. Zvyk!!! Pravidelnost je rutina, pitný režim rutina. K tomu pohyb. Začátek nordic walking – to při sto kilech. Potom běh a posilování s vlastní vahou. A milé povzbuzování, rady ve všech směrech od odborníka paní Míši. Povídat si o všem, co se s tělem děje v průběhu tzv. hubnutí, je podle mě mooc duležité.
A teď ?! Návrat k lezení. Běh v lese. A každodenní těšení se na aktivitu s dětmi a rodinou vůbec. Úsměv zdravotní sestry při předávání výsledku krevních testů je taky odměna, hodnoty cholesterolu i hladiny krevní cukru jsou po dlouhé době opět v optimu (a to bez léků). Zhubnul jsem 20 kilo čistého tuku a cítím se skvěle. Děkuji paní Míše, která je podle mého názoru a viditelných výsledků odborník na svém místě.

Aleš Švondrk